ALLT DU BEHÖVER FÖR ETT SMINKBORD

Inlägget innehåller affliatelänkar.

En del i min blogg som inte är så stor är inredning. Varje gång jag bloggar om det så brukar det dock vara väldigt uppskattat så idag har jag satt ihop lite inspo för ett snyggt smink/skrivbord! Hope u like it<3

STEG 1, SMINKBORDET:    1an / 2an / 3an / 4an

Alltså hallå, hur FINA är inte alla dessa?! Verkligen de perfekta sminkborden enligt mig. Beror ju helt på vilken stil man har i sitt rum förövrigt bara. Vet ni vad det bästa är? Alla är på REA! Älskar möbelrea 🙂

STEG 2, STOL/PALL:    1an2an / 3an / 4an / 5an

STEG 3: BELYSNING/SPEGEL:     1an / 2an / 3an/ 4an / 5an 

Lite beroende på om man ska ha bordet till skriv/bord eller sminkbord är det såklart lite olika om vad man behöver på. Ska man bara ha det som just skrivbord kanske inte denna kategori känns så nödvändig. 

STEG 4: DEKORATION & FÖRVARING:    1an / 2an / 3an / 4an5an / 6an / 7an / 8an/ 9an / 10an / 11an / 12an 

Nu när man har sitt bord, stol, spegel och ljus så är det egentligen bara det roligaste kvar: att dekorera haha. På mitt smink/skrivbord har jag både lite kontorsgrejer och sminksaker. Tror det viktigaste är att bestämma sig vad man är ute efter innan man börjar handla. Samt ifall det ska vara ett sminkbord där man har ALLT eller om man bara har framme saker man tycker ser fina ut. Jag har inte framme allt mitt smink då jag tycker det blir för stökigt. Däremot har jag framme mina parfymer och favoritnagellack i lite fina förvaringsboxar. 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Rekommenderade inlägg