
– Jag är sämst i hela världen på att fånga saker. Kastar någon nycklar till mig är det 100% säkert att de hamnar på golvet istället för i handen.
– Jag är alltid brun på underkroppen och jätteblek på armar/bröstet/ansiktet tyvärr. Använder därför BUS på överkroppen men aldrig underkroppen/ryggen och har ändå samma färg. Ganska konstigt. Önskar dock jag blev brun i ansiktet istället för benen.
– När det kommer till Vampire Diaries finns det två lag och jag spelar för team Damon<3. Alice som jag reser med nu är däremot team Stefan till 100% och jag kan i n t e fatta. Alls. Liksom hur kan man??
– Varje gång jag kommer till ett nytt ställe avskyr jag det de första timmarna. Spelar ingen roll hur fint eller bra det är, jag bara är obekväm. Efter en dag däremot har jag anpassat mig så mycket att det känns som jag bott där hela livet och är 100% hemma där.
– Jag blir väldigt lätt uttråkad av att kolla på film men jag älskar att frossa i serier.
– Jag är vääldigt målmedveten, envis och bestämd. Har alltid en bild i huvudet/vision av hur saker ska bli och blir det inte så kan jag bli väldigt bevsiken haha. Exempelvis om jag föreställer mig hur en bild ska bli eller något sånt. Vill ha det på mitt sätt!
– Jag ser bloggen som min lilla bebis som typ inte fått mat om jag inte uppdaterat ordentligt. Viktigt att hålla bloggy mätt, glad och fräsch med nya saker!
– Har väldigt svårt att förstå vad som gör att folk faktiskt går in och skriver elaka saker anonymt på ett fruktansvärt elakt sätt. Tycker absolut man kan tycka och tänka olika och att det är bra med kritik men aldrig med hat. Det är skillnad.